معرفي دوره AMERICAN ENGLISH FILE

آموزش زبان انگلیسی آمریکایی با سبکی نوین در ۵ سطح از مبتدی تا پیشرفته پرداخته است که شامل طنز، تشویق زبان آموزان به برقراری ارتباط، لذت بردن از یادگیری دستور زبان، لغت و تلفظ به همراه تمرین و پشتیبانی از چهار مهارت اصلی می باشد. با پیروی از چهارچوب آموزشی CEF این مجموعه می تواند مورد توجه آن دسته از افرادی باشد که قصد دارند ضمن آموزش، برای آزمون های مختلف بین المللی از جمله امتحانات دانشگاه کمریج آماده شوند.

این مجموعه از متن هایی غنی، روش هایی کاملا مبتکرانه و شیوه هایی خلاقانه برای آموزش مهارت های مختلف زبانی نیز بهره می برد. آنچه که این کتاب را به صورت کامل از سایر کتاب های آموزش زبان متمایز و برتر میسازد، برنامه ی مدونی است که از درس ابتدایی اولین کتاب این مجموعه برای آموزش نحوه تلفظ صحیح حروف، کلمات و جملات زبان انگلیسی برای زبان آموزان در نظر گرفته شده است. هم چنین خلاقیت نویسنده در استفاده از مثال های کاربردی و نشان دادن تفاوت های موجود بین نکات گرامری مختلف باعث شده است تا این کتاب در سطح بالاتری نسبت به سایر کتاب های آموزش زبان انگلیسی قرار بگیرد.

این مجموعه کتاب آموزش تمامی مهارت های زبانی را در دستور کار خود قرار داده و از این حیث از کامل ترین مجموعه های آموزش زبان انگلیسی محسوب می شود. علاوه بر کتاب اصلی، یک کتاب کار، یک عدد دیسک فشرده شامل آزمون های مختلف زبان جهت مشخص شدن میزان پیشرفت، و یک عدد دیسک فشرده شامل فیلم های آموزشی نیز برای هر یک از کتاب های این مجموعه در نظر گرفته شده است که هر یک متناسب با سطح زبان آموزان در این مجموعه تعبیه شده اند.

هر واحد این کتاب شامل 4 درس دو صفحه ای و یک بخش مرور و تمرین می باشد که هر درس خود شامل بخش هایی برای تقویت مهارت های گفتار، شنیدار، نوشتار و خواندن انگلیسی است. هم چنین در هر واحد یک آهنگ آموزشی نیز قرار داده شده است تا یادگیری زبان همراه با لذت باشد. تنوع این آهنگ ها و انتخاب آنها از میان آهنگ های جذاب و معروف انگلیسی از نکاتی است که این آهنگ ها را از سایر آهنگ های آموزشی جدا میسازد. هر کتاب این مجموعه شامل هفت واحد می باشد که در پایان واحد 7 یک مرور کلی بر مطالب کتاب به صورت کاربردی قرار دارد. هم چنین در پایان کتاب در صفحاتی جداگانه نکات گرامری، لغوی و تلفظی موجود در کتاب به اختصار توضیح داده شده اند و متن بخش های شنیداری کتاب نیز قرار داده شده است. از دیگر نکاتی که میتوان بدان اشاره کرد کیفیت بالای فیلم های آموزشی همراه این مجموعه و جذابین تمرین های کتاب های کار این مجموعه است.

این کتاب رویکرد جدیدی را در آموزش تلفظ داشته و با تاکید بر روی آن سعی داشته فراگیران را با لهجه و تلفظ صحیح آمریکایی در سطوح مختلف آشنا و با تمرین های متنوع و جذاب، آنها را در این قسمت کاملاً مسلط کند. علاوه بر این، مجموعه با داشتن موضوعات گوناگون و جذاب ضمن آموزش جامع، فراگیران زبان را تشویق نموده تا حول موضوعات کاملاً متفاوتی به صحبت پرداخته و در هر سطح زبانی بتوانند به بحث بپردازند. این مجموعه که در سال 2008 از سوی انتشارات آکسفورد منتشر شده است، به تازگی با استقبال موسسات آموزش زبان مواجه و تبدیل به یکی از محبوب ترین ها برای یادگیری و تدریس زبان انگلیسی شده است.